W szkole nie zapominamy o ważnych rocznicach, ale nie lubimy sztucznych akademii, na których wszyscy, łącznie z artystami, się nudzą. Z okazji Święta Niepodległości co roku proponujemy uczniom alternatywne sposoby uczczenia tego ważnego święta. Zespół historyczno-polonistyczny wykazuje się inwencją, która dorównuje jedynie pomysłowości naszych uczniów.
Tego roku Narodowe Święto Niepodległości obchodziliśmy w szkole w czwartek, 14.11. Kilka tygodni wcześniej każda klasa gimnazjum otrzymała kartę z instrukcją wykonania projektu oraz tekst literacki. Zadaniem uczniów było napisanie na podstawie tekstu scenariusza przedstawienia, którego widzami mieli być uczniowie klas IV-VI. Należy zaznaczyć, że gimnazjaliści stanęli na wysokości zadania – każda klasa stworzyła własny scenariusz oraz oryginalną inscenizację.
Klasa I w krótkie scence pokazała kilka scen z życia Jana Matejki. Młodszym uczniom zapewne obok Bitwy pod Grunwaldem w pamięć zapadła także czekolada Zdrowie. Klasa II w teatrzyku kukiełkowym przypomniała czasy polskiego Oświecenia, zaś III w interesującej formie, łączącej teatr tradycyjny z teatrem cieni, opowiedziała o życiu i twórczości Fryderyka Szopena.
Młodsze klasy z dużym zainteresowaniem oglądały przedstawienia i szybko odpowiadały na zadawane po nich pytania. Dziś w szkole głosowali na najlepszą, ich zdaniem, scenkę. Wyników jeszcze nie ma, czekamy na nie niecierpliwie!
Zapraszamy do galerii zdjęć teatralnych na naszym Facebooku.
17
listopad