< AKTUALNOŚCI – spoleczna.bytom.pl - Zespół Ogólnokształcących Szkół Społecznych

My, rodzice polecamy!

Byliśmy na obozie sportowym w Górkach Wielkich

Od 7 do 13 października nasi uczniowie szaleli na obozie sportowym w Górkach Wielkich. Było sporo atrakcji, m.in.: piłka nożna, unihokej, ringo. liczne gry i zabawy, warsztaty w chacie chlebowej (robienie pizzy i ciasteczek cieszyńskich). Odbył się też chrzest uczniów, którzy pierwszy raz pojechali z nami na obóz.
Kolejna imprezka tego typu – za kilka miesięcy, w trakcie ferii zimowych.

Posted in wszystkie | Leave a comment

Awaria telefonu

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że, w związku z awarią sieci telefonicznej, do jutra kontakt z nami możliwy będzie jedynie via Librus.

Przepraszamy za utrudnienia.

Zapisz

Posted in wszystkie | Leave a comment

Europejski Dzień Języków pełną gębą!

Wczoraj w naszej szkole zabawy z okazji Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie rywalizowali w grupach, rozwiązując zadania językowe z jęz. angielskiego i niemieckiego – rozsypanki wyrazowe, podpisywanie obrazków, wykonywanie poleceń w danym języku, tłumaczenie słów na inne języki. Nagrody zaś bezcenne – radość nauczycieli i piękne oceny :-)

Posted in wszystkie | Leave a comment

Przerwa październikowa się zbliża

Od 9 do 15 października mamy nasze tradycyjne ferie jesienne. Przypominamy, że nie przychodzimy wtedy do szkoły :)

Posted in imprezy, wszystkie, życie szkoły | Leave a comment

U nas jest jest owocowo i warzywnie

Jesienne zajęcia owocowo-warzywne w klasie 2 sp! Uczniowie rozpoznawali owoce i warzywa za pomocą różnych zmysłów, opisywały i reklamowały je, a potem przyrządziły i… I zjadły z apetytem pyszne sałatki owocowe (czego się zresztą można było spodziewać) ;-)

Posted in wszystkie | Leave a comment

Konkursy przedmiotowe 2017/2018

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie.

Informujemy, że w listopadzie ruszają wojewódzkie konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów organizowane przez Śląskie Kuratorium Oświaty.

Informacje dotyczące organizacji konkursów przedmiotowych znajdują się pod linkiem: http://kuratorium.katowice.pl/index.php/szkoly-i-organy-prowadzace/konkursy-olimpiady-turnieje/wojewodzkie-konkursy-przedmiotowe-organizowane-przez-slaskiego-kuratora-oswiaty/organizacja-wojewodzkich-konkursow-przedmiotowych-w-roku-szkolnym-20172018/

Zasady organizacji Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa śląskiego w roku szkolnym 2016/2017 można znaleźć tutaj: http://kuratorium.katowice.pl/index.php/szkoly-i-organy-prowadzace/konkursy-olimpiady-turnieje/wojewodzkie-konkursy-przedmiotowe-organizowane-przez-slaskiego-kuratora-oswiaty/zasady-organizacji-wojewodzkich-konkursow-przedmiotowych-rok-szkolny-20172018/

Regulaminy poszczególnych konkursów, zakres wiedzy do opanowania przed przystąpieniem do danego konkursu uczniowie znajdą tutaj: http://kuratorium.katowice.pl/index.php/szkoly-i-organy-prowadzace/konkursy-olimpiady-turnieje/wojewodzkie-konkursy-przedmiotowe-organizowane-przez-slaskiego-kuratora-oswiaty/regulaminy-wojewodzkich-konkursow-przedmiotowych-rok-szkolny-20172018/

Informacji o  konkursach udzielają także nauczyciele poszczególnych przedmiotów. Uczniowie szkoły podstawowej, którzy uzyskają tytuł laureata konkursów organizowanych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu. Gimnazjalistom przypominamy, iż uzyskanie tytułu laureata konkursu jednego z przedmiotów objętych egzaminem gimnazjalnym uprawnia do zwolnienia z odpowiedniej części egzaminu.

Posted in wszystkie | Leave a comment

Za nami Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek uczniów, rodziców i pracowników Szkoły witał w drzwiach Pan Kalkulator – aby dostać się do budynku, należało wykazać się znajomością tabliczki mnożenia. A wszystko to z okazji Międzynarodowego Dnia Tabliczki Mnożenia!
Trzeba przyznać, że wszyscy zdali egzamin śpiewająco, choć byli i tacy, którzy próbowali uniknąć trudnych pytań.
W trakcie dnia uczennice klasy 3 gimnazjum przeprowadziły konkurs ze znajomości tabliczki mnożenia we wszystkich klasach, najlepszym wręczając certyfikaty Mistrzów Tabliczki Mnożenia. Nawet najmłodsi, którzy, jako jedyni, mają prawo nie posiadać tej podstawowej umiejętności, zapamiętale kolorowali Sówkę – patronkę święta.

Posted in wszystkie | Leave a comment

Nasz Gustaw Pastuszka zajął II miejsce w Pucharze Regionalnym Dzieci i Młodzieży we Wspinaczce na Czas! Brawo!

Posted in wszystkie | Leave a comment

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

STO Bytom bierze udział w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Będzie można zdobyć certyfikat Mistrza Tabliczki Mnożenia :-)
W piątek czekają nas szkolne egzaminy – pierwsze już przy wejściu do Szkoły, następne podczas zajęć. Oczekujcie niespodzianek i tabliczkowych atrakcji.

Posted in wszystkie | Leave a comment

Uczniowie ziewają, bo za nimi noc w szkole..

Za nami noc w szkole [..uczniowie.. ziewają..]. Oprócz turnieju unihokeja, zabaw sportowych gdzie były nagrody, mieliśmy jeszcze spotkanie z wielokrotnym mistrzem Polski w pływaniu. Dzieci zobaczyły, jak wyglądają czepek, strój zawodniczy, co to są szwedki, mono-płetwa, ósemka. Jak widać – nauka w STO Bytom wpływa na wszystko ;-)

Posted in wszystkie | Leave a comment