< Matematyka i fizyka z Tymonem i Kubą – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Matematyka i fizyka z Tymonem i Kubą

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zgarnęli najwyższe lokaty w Regionalnym Konkursie Matematyczno-Fizycznym „Z matematyką i fizyką za pan brat”. Tymon Nowakowski zajął I miejsce, a jego kolega z klasy – Jakub Cygan – miejsce drugie. Należy dodać, że obaj chłopcy rozwiązali swoje prace bezbłędnie, a o kolejności miejsc zdecydował czas wykonania testu – Kuba oddał swoje rozwiązania minutę póżniej niż Tymon:)
W konkursie wzięło udział 140 uczniów z różnych miast naszego regionu (m. in. z Bytomia, Tarnowskich Gór, Świętochłowic czy Katowic).
Konkurs, w którym chłopcy zwyciężyli, adresowany jest do wszystkich uczniów od V do VIII klas szkół podstawowych zainteresowanych poszerzaniem wiedzy z zakresu matematyki oraz fizyki (dla klas młodszych elementami fizyki realizowanymi w ramach przyrody) oraz doskonaleniem umiejętności matematycznych.
Głównym celem tego konkursu jest popularyzacja i promowanie matematyki i fizyki, wyszukiwanie talentów, wspieranie młodzieży uzdolnionej matematycznie, doskonalenie umiejętności twórczego, niestereotypowego myślenia oraz rozwijanie umiejętności precyzyjnego posługiwania się językiem matematycznym i prezentowania toku rozumowania w sposób przemyślany i przejrzysty.

Posted in wszystkie | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.