< Oswój Czas – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Oswój Czas

Nasz Absolwent Wiktor Radwan działa na rzecz lokalnej społeczności. Wiktor jest kierownikiem projektu społecznego „Oswój Czas”.

„Oswój Czas” to projekt realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady projektów społecznych “Zwolnieni z Teorii”.  Organizatorami projektu są trzej maturzyści  Bartosz Cieśla, Bartłomiej Gieszczyk oraz Wiktor Radwan, uczniowie I LO im. Jana Smolenia w Bytomiu.

W ramach projektu realizowane są wykłady dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Każdy wykład składa się z dwóch części, których wspólnym mianownikiem jest czas.

Pierwsza z nich to odpowiedź na szeroko rozumiany problem marnowania czasu przez młodzież. Podczas wykładu uczniowie poznają podstawy sprawnego zarządzania sobą w czasie. Mają również okazję poznać sprawdzone techniki organizowania swoich zadań, skupiające się przede wszystkim na efektywniejszym uczeniu się. Wykład prowadzony jest przez Macieja Westerowskiego reprezentujący Strefę Dobry Start w Katowicach.

Czas będący wspólnym mianownikiem całego spotkania pojawia się również w drugiej części. Jest nią prezentacja dotycząca rozpoznawania udarów mózgu. Czas reakcji na objawy w przypadku tego schorzenia jest bowiem głównym wyznacznikiem skuteczności w późniejszym leczeniu.

Odbyło się 13 wykładów, w 4 różnych miastach na Śląsku, a bezpośrednimi beneficjentami projektu stało się 1368 osób – uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Posted in wszystkie | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.