< EVS – co je to? Czyli wolonatriusze z Czech w naszej szkole – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

EVS – co je to? Czyli wolonatriusze z Czech w naszej szkole

Dziś do naszej szkoły zawitała czwórka wolontariuszy z EVS, czyli wolontariatu europejskiego, realizowanego w ramach programu Erasmus+. Siostra naszej pani Karoliny, pani Ewelina Jędrych, opowiedziała uczniom o tym, czym jest EVS oraz jak żyje się wolontariuszowi w Czechach. Wielkie zainteresowanie uczniów wzbudziły zwłaszcza przykłady… czeskich słów  :) . W prezentacji uczestniczyli także Rita (Portugalia), Felicitas (Niemcy) oraz Agnius (Litwa). Dodatkowo klasa III g wysłuchała prezentacji (w j. angielskim) Rity o jej rodzinnym kraju. Wszyscy wolontariusze związani są z Deckonachod.
Te nietypowe lekcje związane są z realizowanym w szkole projektem Erasmus+ ”Dwujęzyczni i proeuropejscy. Swobodna komunikacja w projektach międzynarodowych”.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku.

Posted in Erasmus+, ciekawe lekcje, kultura, wszystkie, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.