< Europa na… talerzu – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Europa na… talerzu

Smacznego! W środę, tuż przed długim weendem w szkole zapanowała… smaczna atomosfera :) . Wszystko to dzięku europejskiemu śniadaniu…

Każda klasa samodzielnie wykonała i skonsumowała śniadanie zgodne z zasadami kuchni poszczególnych krajów Europy. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła klasa 5 SP, której węgierskie kiełbaski, samodzielnie wykonane bułeczki sajtos pogacsa oraz ciasto langosz zasłużyły na najwyższe laury. Również ciekawie zaprezentowała się klasa 2 SP we włoskiej odsłonie śniadania, którego największą atrakcją było oczywiście cappuccino (z kawy zbożowej, ale przecież liczy się kawa), sałatka caprese i tosty z czekoladą. Również w klasie 1 G pachniało świeżym, gorącym pieczywem – niemieckie tosty znikały bardzo szybko z każdym rodzajem dodatków.

Klasa 2 G zaprezentowała północną odsłonę Europy – szwedzkie kanapki z łososiem i jogurt z owocami cieszyły się niesłabnącym powodzeniem. Francuskie śniadanie klasy 3 G zaspokoiło gusta nawet największych łasuchów – od croissantów z dżemem, nutellą i miodem po ciasteczka z wizerunkiem wieży Eiffla – wszystkiego można było spróbować. Klasa 6 SP przygotowała swoje śniadanie w klimacie gorącej Hiszpanii, a brytyjski podwieczorek klasy 3 SP był dla wszystkich uczniów nie lada niespodzianką.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku.

Posted in ciekawe lekcje, imprezy, projekty, wszystkie, zdrowie, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.