< Byliśmy w Krakowie, byliśmy w Ojcowie – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Byliśmy w Krakowie, byliśmy w Ojcowie

I zwiedziliśmy naprawdę sporo!

W ubiegłym tygodniu, od środy do piątku (27-29.05)  klasy IV-VI z paniami Aleksandrą Rygiel-Pawlus, Ewą Paleta-Hanusa i Karoliną Jędrych, zamiast siedzieć w szkolnych ławkach, odbywały lekcje w Krakowie i Ojcowie. A były to nie byle jakie lekcje! Zwiedzanie Wawelu, krakowskiego Rynku, kościoła Franciszkanów i Mariackiego, pozostałości ojcowskiego zamku to przecież nic innego jak lekcja historii w terenie. Od nazwisk, dat , ciekawostek i legend nie jednemu mogło się zakręcić w głowie – pierwszego dnia.

Drugiego dnia w planie wycieczki była wizyta w Teatrze Bagatela. Spektakl „Tajemniczy ogród” przypadł do gustu paniom nauczycielkom i uczniom. Po tej lekcji teatru poszliśmy na lekcję przyrody do Ogrodu Botanicznego. Tam nie tylko odpoczęliśmy w pięknym otoczeniu, ale także dowiedzieliśmy się – podczas warsztatów – o współpracy roślin i zwierząt. Po tej lekcji ruszyliśmy na kolejną – tym razem fizyki w praktyce. Uczniowie w Ogrodzie Doświadczeń poznali tajniki różnych sił działających w przyrodzie, a przede wszystkim świetnie się bawili, strzelając butelkami z wodą, grając na plenerowych instrumentach, czy stając się częścią wielkiego kalejdoskopu.

Ostatniego dnia w pełnym słońcu zwiedzaliśmy Ojców i Pieskową Skałę. Choć program wycieczki był napięty, uczniowie w drodze powrotnej niestety nie zasnęli, jak marzyły panie nauczycielki ;) . Wszyscy zadowoleni wrócili do Bytomia, gdzie cierpliwie czekał już tłum stęsknionych rodziców.

Zapraszamy do galerii zdjęć na Facebooku. Jest ich naprawdę dużo!

Mamy też jeden (na razie) filmik z improwizacjami muzycznymi klasy V.

Posted in ciekawe lekcje, kultura, wszystkie, wycieczki, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.