< Kto został mistrzem języka niemieckiego? – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Kto został mistrzem języka niemieckiego?

Wczoraj uczniowie gimnazjów z Bytomia, Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór i Zabrza rywalizowali ze sobą w finale konkursu DEUTSCHMEISTER. Była to już VI edycja i – jak zawsze – pełna była emocji, różnorodnych zadań i dobrej zabawy. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Bytomia.

Trzeba przyznać, że finaliści – dziesięć dwuosobowych drużyn – mieli do wykonania niełatwe zadanie. Przedstawiali różne sytuacje komunikacyjne, czytali o problemach młodzieży szkolnej w Niemczech, układali dialog „W aptece” oraz puzzle przedstawiające Johanna Wolfganga von Goethe, oglądali film, uzupełniali dyktando na podstawie baśni braci Grimm „Die Bremer Stadtmusikanten” („Muzykanci z Bremy”),  uzupełniali tekst poprawnymi formami gramatycznymi… Walka o podium była zacięta i wyrównana, ale wszyscy się dobrze bawili, pokazując przy okazji, że nauka języka niemieckiego może być powiązana z dobrą zabawą i przyjemnością.

Na podium stanęły następujące drużyny:

I miejsce: Julia Gałczyńska i Partyk Garus z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Piekarach  Śląskich

II miejsce: Jessica Sadowska i Jakub Galowy z  Gimnazjum STO w Bytomiu

III miejsce: Kinga Makowiecka i Victoria Jastrzębska z Gimnazjum nr 5 w Bytomiu

Zwycięzcą gratulujemy! Gratulujemy też uczniom naszej szkoły, Jessice i Kubie za zajęcie II miejsca.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. W tym roku po raz pierwszy uczniowi otrzymali kubki z logo konkursu –  na pamiątkę miłych chwil z niemieckim w Społecznej.

Już dziś zapraszamy chętne szkoły gimnazjalne do udziału w VII edycji konkursu DEUTSCHMEISTER w roku szkolnym 2015/2016. Mogą w nim wziąć udział gimnazjaliści z miast Bytomia, Chorzowa, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Rybnika, Świętochłowic, Zabrza oraz innych miast – konkurs przeznaczony jest dla wszystkich gimnazjalistów, którzy uczą się języka niemieckiego.

Więcej zdjęć z finału tradycyjnie na naszym Facebooku.

Posted in imprezy, kultura, nasze konkursy, sukcesy, wszystkie, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.