< Czy przeszli z ekologią na Ty? – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Czy przeszli z ekologią na Ty?

Wczoraj, 14 maja, odbył się w naszej szkole finał VII Miejskiego Konkursu „Z ekologią na Ty”. Do rywalizacji stanęlo 10 dwuosobowych drużyn uczniów klas III bytomskich szkół podstawowych. Młodzi ekolodzy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami, rozwiązując szereg różnorodnych zadań teoretycznych i praktycznych. Ich odpowiedzi oceniało jury w składzie: Pani Violetta Niesler – wieloletni metodyk, a obecnie czynny nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz Pan Waldemar Żyła – przyrodnik, kustosz Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.
W konkursie zwyciężyła drużyna SP 45 w składzie: Martyna Heldt i Julia Piskorz. Drugie miejce wywalczyła drużyna SP 33 w składzie: Jakub Kaliciak i Mateusz Skuplik, a trzecie miejsce zdobyli uczniowie SP 38: Klara Lisek i Maria Węzik. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Liliana Krzywiecka i Tymoteusz Młyńczak zdobywając IV miejsce. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
Nagrody w konkursie ufundowali: Naczelnik Wydziału Ekologii UM w Bytomiu Pani Anna Selwet, Naczelnik Biura Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami Pani Aleksandra Szatkowska- Mejer, Prezes Zarządu Tonsmeier Południe Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej oraz Prezes Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Pan Dawid Zięba. Wszyscy uczestnicy konkursu i ich nauczyciele delektowali się słodkościami ufundowanymi prze właścicieli Cukierni-Piekarni Tadeusz Kwapisz. Gorąco dziękujemy wszystkim sponsorom!
Konkurs przygotowały Pani Grażyna Mleczko, Pani Anna Koj i Pani Anna Piskozub.
Zachęcamy do stosowania proekologicznych zachowań na co dzień, a do konkursu zapraszamy za rok.
Pełna galeria zdjęć z konkursu – na naszym szkolnym Facebooku: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.828374533878984.1073742061.154018161314628&type=3&uploaded=27.
Posted in imprezy, nasze konkursy, wszystkie, zdrowie, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.