< Co łączy niedźwiedzia z czosnkiem? – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Co łączy niedźwiedzia z czosnkiem?

Czy Weronika to dziewczyna? Czym wyleczyć kurzajkę w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie? Na te i inne pytania odpowiedź poznała w ubiegłym tygodniu klasa II SP podczas warsztatów „Od kwiatu do owocu”.

Klasa II SP pod przewodnictwem pani Julii Góry, znanego naszym uczniom dendrologa, oraz pod opieką pani Grażyny Mleczko i pani Ani Piskozub wyruszyła na lekcję przyrody do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie. Dzieci utrwalały zgłębioną na zajęciach szkolnych wiedzę o kwitnieniu roślin oraz powstawaniu owoców. Spacerując w pełnym słońcu po alejkach ogrodu poznawały i zbierały różne gatunki kwitnących roślin. Po przeliczeniu okazało się, że było ich aż 24! Niektóre z nich miały ciekawe nazwy- imiona: Weronika, charakterystyczny smak – czosnek niedźwiedzi, niektóre okazały się także naturalnym lekarstwem na kurzajki (brodawki) – glistnik jaskółcze ziele. Ciekawe czy rozpoznacie je na zdjęciach? (Więcej zdjęć na naszym Facebooku: https://www.facebook.com)
Po zajęciach w ogrodzie w sali Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej dzieci oglądały zebrane okazy pod mikroskopami. Bez trudu wyróżniły w kwiatach słupki i pręciki, a nawet z bliska przyjrzały się zapylaczowi, czyli pszczole.
Chwilą relaksu po intensywnej pracy był pikinik na pniach drzew oraz zabawa na pobliskim placu zabaw i siłowni na świeżym powietrzu.
Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie to także propozycja dla wszystkich miłośników kontaktów z naturą. 24 maja otwiera oficjalnie swe barmy dla wszystkich gości, organizując w tym dniu szereg atrakcji.
Posted in ciekawe lekcje, wszystkie, wycieczki | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.