< Zorganizowali lekcję dorosłości – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Zorganizowali lekcję dorosłości

Bycie dorosłą osobą wiąże się z kilkoma (a może nawet kilkunastoma?) przywilejami niedostępnymi dla niepełnoletnich oraz – a jakże! – obowiązkami. Do bycia dorosłym lepiej przygotować się zawczasu i dobrze, jeśli szkoła pomaga w tym uczniom.

Jednym z przywilejów obywateli RP jest możliwość wybierania władz kraju. W związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi (już 10 maja!) uczniowie III klasy gimnazjum, wykorzystując zdobytą na prowadzonych przez panią Annę Śmiałek zajęciach WOS-u, przeprowadzili dziś warsztaty dla klas I i II gimnazjum. Janek Jędrzejewski i Kuba Galowy wytłumaczyli kolegom i koleżankom, jakie kompetencje ma Prezydent RP, zaś Agnieszka Król i Magda Furmaniuk, zachowując pełną neutralność, zaprezentowały sylwetki wszystkich kandydatów na ten urząd.

Wszyscy uczestniczący w zajęciach mogli przy pomocy  ”Latarnika Wyborczego” http://www.latarnikwyborczy.pl zbadać swoje sympatie polityczne. Plakaty autorstwa Martyny Berezowskiej zachęcają do wzięcia udziału w szkolnych prawyborach, które odbędą się już jutro, 30.04.2015, na pierwszej długiej przerwie w sali nr 26.

Zajęcia oraz prawybory odbywają się w ramach ogólnopolskiej akcji „Młodzi glosują” (http://www.ceo.org.pl/pl/mlodzi), w której nasza szkoła bierze udział.

Posted in akcje charytatywne, projekty, wszystkie, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.