< Wyruszyli w niezwykłą podróż – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Wyruszyli w niezwykłą podróż

Drugiego dnia egzaminów gimnazjalnych, kiedy klasa trzecia zmagała się z wiedzą o przyrodzie, uczniowie SP wyruszyli w niezwykłą podróż… Nie ruszając się z klasy.

Na zaproszenie pani Aleksandry Rygiel-Pawlus w naszej szkole gościli rodzice Honoriusza z klasy IV – Joanna i Artur Morawcowie, podróżnicy i globtrotterzy. Państwo Morawiec gościli już u nas w 2013 roku z opowieścią o egzotycznym Wietnamie. Tym razem zabrali uczniów do nie mniej egzotycznego kraju – do Indii.

Państwo Morawiec przykuli uwagę uczniów pięknymi, a czasem śmiesznymi czy zadziwiającymi zdjęciami, wartką opowieścią o zwyczajach panujących w tym kraju, a także pokazem wiązania sari. Wszyscy uważnie słuchali (oraz zadawali pytania), a chętne dziewczynki mogły nawet przywdziać tradycyjny indyjski strój.

Mamy nadzieję, że takie opowieści pokażą naszym uczniom, że warto podróżować. Tymczasem nasze panie ze STOnogi powoli planują wycieczki w góry, mając nadzieję, że starczy na nie czasu w szkolnym kalendarzu :) .

Relacje Państwa Morawiec z podróży można przeczytać np. tu: http://www.travelbit.pl/przegladaj-relacje/. Warto też śledzić wydarzenia Śląskiego Stowarzyszenia Podróżniczego „Garuda”, w którym aktywnie działają nasi goście.

Relacja wraz z pełną galerią zdjęć na naszym Facebooku.

Drugiego dnia egzaminów gimnazjalnych, kiedy klasa trzecia zmagała się z wiedzą o przyrodzie, uczniowie SP wyruszyli w…

Posted by Szkoła Społeczna w Bytomiu on 23 kwietnia 2015

Posted in ciekawe lekcje, imprezy, kultura, wszystkie, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.