< Od kindersztuby do protokołu dyplomatycznego – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Od kindersztuby do protokołu dyplomatycznego

Taki tytuł nadała lekcji dobrych manier klasa II gimnazjum. Takie lekcje odbywają się w naszej szkole we wszystkich klasach, a prowadzi je Pani Halina Bieda. Uznaliśmy, że naszym uczniom przyda się nieco praktycznych informacji o dobrych obyczajach :) .

Podczas zajęć gimnazjaliści posiedli wiedzę na temat tego, co to jest savoir vivre i czym różni się od zwykłej kindersztuby czy protokołu dyplomatycznego. Prowadząca opowiedziała kilka anegdot na temat gaf przeciw protokołowi, które nie tylko wszystkich rozśmieszyły, ale także podpowiedziały, czego robić nie wypada. Poza tym uczniowie dowiedzieli się, jak grzecznie się przedstawiać, jak przedstawiać kogoś, jak się witać, jak napisać zaproszenie na uroczystość oraz jak ubierać się w zależności od okazji; co to znaczy tajemnicze „black tie” i „white tie” na zaproszeniu, co oznaczają sformułowania „underdressed” i „overdressed”.
Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę uczniowie będą potrafili zastosować w praktyce!

Posted in ciekawe lekcje, kultura, wszystkie, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.