< Święto Niepodległości – obchodzimy, bo nas obchodzi – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Święto Niepodległości – obchodzimy, bo nas obchodzi

W szkole nie zapominamy o ważnych rocznicach, ale nie lubimy sztucznych akademii, na których wszyscy, łącznie z artystami, się nudzą. Z okazji  Święta Niepodległości co roku proponujemy uczniom alternatywne sposoby uczczenia tego ważnego święta. Zespół historyczno-polonistyczny wykazuje się inwencją, która dorównuje jedynie pomysłowości naszych uczniów.

Tego roku  Narodowe Święto Niepodległości obchodziliśmy w szkole w czwartek, 14.11. Kilka tygodni wcześniej każda klasa gimnazjum otrzymała kartę z instrukcją wykonania projektu oraz tekst literacki. Zadaniem uczniów było napisanie na podstawie tekstu scenariusza przedstawienia, którego widzami mieli być uczniowie klas IV-VI. Należy zaznaczyć, że gimnazjaliści stanęli na wysokości zadania – każda klasa stworzyła własny scenariusz oraz oryginalną inscenizację.

Klasa I w krótkie scence pokazała kilka scen z życia Jana Matejki. Młodszym uczniom zapewne obok Bitwy pod Grunwaldem w pamięć zapadła także czekolada Zdrowie. Klasa II w teatrzyku kukiełkowym przypomniała czasy polskiego Oświecenia, zaś III w interesującej formie, łączącej teatr tradycyjny z teatrem cieni, opowiedziała o życiu i twórczości Fryderyka Szopena.

Młodsze klasy z dużym zainteresowaniem oglądały przedstawienia i szybko odpowiadały na zadawane po nich pytania. Dziś w szkole głosowali na najlepszą, ich zdaniem, scenkę. Wyników jeszcze nie ma, czekamy na nie niecierpliwie!

Zapraszamy do galerii zdjęć teatralnych na naszym Facebooku.

Posted in ciekawe lekcje, imprezy, kultura, projekty, wszystkie, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.