< Niedźwiedzie z wędrownego teatru nauczyły angielskiego – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Niedźwiedzie z wędrownego teatru nauczyły angielskiego

„The Detectives is an entertaining and interactive love-story/murder-mystery set in an English cabaret. One of the actors is murdered during a performance. The audience work with the actors to discover who the killer was”*… Nie rozumiecie? A nasi uczniowie rozumieją i  pomagają aktorom grającym po angielsku znaleźć tajemniczego mordercę…

Dziś w naszej szkole podstawowej i gimnazjum językowym gościli aktorzy z wędrownego międzynarodowego teatru The Bear Educational Theatre. Dali dwa przedstawienia w języku angielskim – jedno dla naszych najmłodszych, drugie dla starszaków ;) .

Rano młodsi uczniowie nie tylko obejrzeli, ale także wzięli  aktywny udział w przedstawieniu Jackie and the Giant (polska wersja baśni nosi tytuł Jaś i łodyga fasoli). Świetnie się bawili, bardzo żywiołowo (czasami aż nadto…) reagowali – pomagali głównej bohaterce (siostrze Jasia) uciec przed goniącym ją olbrzymem, który, kiedy zorientował się, że na widowni siedzą dzieci, chciał dopaść nie tylko ją, ale również naszych milusińskich. Oni jednak skutecznie pomagali bohaterce przechytrzyć potwora, brali udział w czarach.

Starsi uczniowie zabawili się w detektywów w przedstawieniu „The Detectives”. Byli świadkami zabójstwa jednego z aktorów występujacych w kabarecie. Ich zadaniem było rozwikłanie intrygi i wskazanie mordercy. W części warsztatowej współpracowali z aktorami, którzy naprowadzali ich na odpowiednie rozwiązanie. Wszystko to odbywało się, oczywiście, w języku angielskim.

Mamy nadzieję, że to początek naszej współpracy z The Bear Educational Theatre. Nasze gimnazjum językowe rozwija się, prosimy śledzić kolejne akcje związane z językiem angielskim i niemieckim. Jeśli zaś chodzi o teatr – już niebawem gimnazjaliści, dzięki pani Aleksandrze Rygiel, po raz kolejny zasiądą w iteatrze (więcej o akcji tu: http://www.iteatr.tvp.pl).

* Cytat ze strony internetowej teatru: http://www.thebeartheatre.com/en/show/detectives.

Posted in ciekawe lekcje, wszystkie, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.