< Nauka znowu popłynęła z ekranu – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Nauka znowu popłynęła z ekranu

Już po raz drugi gimnazjaliści z klas 1 i 2 uczestniczyli w seansie filmowym w ramach programu Kino Szkoła. Do czwartkowego spotkania filmoznawcy wybrali obraz pt. Rakieta w reżyserii Kim Mordaunta, powstały w kooprodukcji – uwaga! – australijsko–tajlandzko–laotańskiej, którego akcja toczy się w egzotycznych plenerach Laosu.

Sceny prezentujące niezbyt bliską Europejczykom kulturę pełną magii i zabobonów niejednokrotnie budziły śmiech na widowni. A jednak gimnazjaliści mogli się przekonać, że, jeśli chodzi o ludzkie potrzeby, takie jak potrzeba samorealizacji, uznania czy przynależności, natura nie zna granic. Uczniowie z zaciekawieniem śledzili losy młodego bohatera, który z uporem próbuje udowodnić, że, wbrew przekonaniu mieszkańców wioski, nie tylko nie przynosi pecha, ale może stać się chlubą swoich bliskich.
Projekcji, podobnie jak poprzednim razem, towarzyszyła interesująca prelekcja, która przybliżyła młodzieży teorie amerykańskiego psychologa Abrahama Maslova, stanowiąc świetny wstęp do filmu.
Już wkrótce kolejna wizyta w Bytomskim Centrum Kultury. Na pewno o niej opowiemy!

Posted in ciekawe lekcje, kultura, projekty, wszystkie, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.