< I ty zostaniesz muzealnikiem! – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

I ty zostaniesz muzealnikiem!

Nowoczesne muzea już dawno przestały kojarzyć się z nudnymi obrazami na ścianach i eksponatami ukrytymi w niedostępnych gablotach. Uczniowie naszej szkoły chętnie chodzą na różnego rodzaju wystawy (jak np. „Świat zmysłów”, o którym pisaliśmy już kilkukrotnie), a nawet sami je organizują!

Wczoraj 2 SP zorganizowała w klasie wystawę muzealną… pamiątek rodzinnych! W ten nietypowy, aktywizujący sposób, dzieci poznawały historię swojej rodziny, rozmawiały o roli muzeum i zachowaniu się w nim. Rozpoznawały eksponaty i określały ich przeznaczenie. Jednym z najcenniejszych eksponatów była ponad stuletnia książka! Jak rasowi muzealnicy udostępnili też swoje zbiory zwiedzającym. Wystawę odwiedziły nasze przedszkolaki wraz z wychowawczynią. Były pełne uznania dla pracy swoich kolegów.

Posted in ciekawe lekcje, kultura, projekty, wszystkie, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.