< Czy STOnoga zdobędzie Kozią Górę? – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Czy STOnoga zdobędzie Kozią Górę?

Dobre pomysły należy realizować szybko! 5 września zawiązało się w naszej szkole Koło Turystyczne STOnoga, które już 18 września wyruszyło na pierwszą wycieczkę. Zdobycie Magurki Wilkowickiej zaostrzyło turystyczne apetyty, dlatego już we najbliższy wtorek, 28.10, STOnoga wyrusza na Kozią Górę. Ale czy ją zdobędzie? Czy warunki atmosferyczne nie zniechęcą naszych uczniów?

Celem istnienia naszego koła jest nie tylko zdobywanie kolejnych pieczątek w książeczkach PTTK, ale przede poznawanie niedalekich, a pięknych Beskidów, uczenie szacunku dla przyrody oraz, oczywiście, dobra zabawa i aktywny wypoczynek. Na razie planujemy zdobycie wszystkich beskidzkich szczytów do 1000 m n. p. m (przy wyższych szczytach wymagane jest towarzystwo przewodnika). Oprócz Magurki i Koziej Górki mamy na oku m.in. Czantorię i Stożek.

Założycielki SKT STOnoga, panie Agnieszka Głogowska, Agnieszka Janczewska i Karolina Jędrych, to miłośniczki gór i amatorki pieszych wędrówek. Panie mają nadzieję, że zachmurzenie i 10-12 stopni za oknem nie zniechęcą uczniów. Dodatkowa para skarpetek, wygodne buty, kurtka przeciwdeszczowa, czapka i rękawiczki powinny wystarczająco zabezpieczyć młodych turystów przed chłodem.

Co po Koziej Górce? Zobaczymy, na co i kiedy pozwoli nam pogoda… Może kiedyś uda nam się nawet wyjechać w Bieszczady, które widnieją na zdjęciu?

Nasze poczynania można śledzić na blogu STOnogi, prowadzonym przez uczniów i opiekunki: http://sktstonoga.blogspot.com.

Posted in sport, wszystkie, wycieczki, zdrowie | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.