< Rowerem na cysterskim szlaku – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Rowerem na cysterskim szlaku

Do trzech razy sztuka! Wreszcie pogoda dopisała i dziś (10 września) udało się zrealizować od dawna planowaną rowerową wyprawę gimnazjalistów do Rud Raciborskich. Cóż, chyba każdy uczeń woli słuchać opowieści o cystersach, gospodarce leśnej, czy historii kolei z wysokości rowerowego siodełka, niż z pozycji szkolnej ławy…

Podczas dzisiejszej wyprawy oglądaliśmy nie tylko Zespół Pałacowo-Klasztorny w Rudach, czy Skansen Kolei Wąskotorowej, przyglądaliśmy sie również jak odtwarzany jest las po potężnym pożarze, jaki miał miejsce na tych terenach w 1992 roku. Po drodze mijaliśmy liczne w tych okolicach stawy hodowlane, dwa drewniane kościołki oraz podziwialiśmy panoramę Gliwic z charakterystyczną drewnianą wieżą Gliwickiej Radiostacji w tle. Jednak to, co dziwiło wszystkich najbardziej, to sielski nastrój mijanych po drodze wsi. Raptem parę kilometrów za niemałym przecież miastem można było poczuć iście wakacyjny klimat!

Jutro pewnie niektórzy z nas obudzą się z zakwasami po 60-kilometrowej przejażdżce, ale także z pomysłami na kolejne wyprawy.

Fotorelacja także na naszym Facebooku:

Posted in ciekawe lekcje, sport, wszystkie, wycieczki, zdrowie | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.