< Pierwsza wyprawa STOnogi – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Pierwsza wyprawa STOnogi

Wczoraj, 18.09., nowo powstałe Koło Turystyczne „STOnoga” wyruszyło na pierwszą górską wycieczkę. Naszym celem była Magurka Wilkowicka w Beskidzie Małym.
Trzydzieści jeden osób z klas IV SP – III GIM wraz z opiekunkami (p. Agnieszką Głogowską, Agnieszką Janczewską oraz Karoliną Jędrych w pocie czoła pokonało stromy zielony szlak ze stacji Wilkowice Bystra na Magurkę i z ulgą zasiadło w schronisku, by się posilić. Piękna pogoda sprzyjała nie tylko wędrówce, ale również wylegiwaniu się na trawie (lub nawet turlaniu po niej).
Po nabraniu sił ruszyliśmy w drogę powrotną szlakiem czarnym, urządzając drugi odpoczynek przy Chatce na Rogaczu (niestety, zamkniętej). Góry tego dnia wyglądały tak pięknie, że nie chciało się wracać do domu, jednak cieszyliśmy się, kiedy nadjechał nasz pociąg. Panie opiekunki cieszyły się natomiast, że nikomu nic się nie stało (kilku zadrapań i otarć oraz porwanych butów nie liczymy…) i już planują kolejną trasę.

Trzeba dodać, że dla niektórych uczniów ta wycieczka była pierwszym wypadem w góry. Jak się okazało, niektórzy z nich nie jechali również wcześniej pociągiem.

Do zobaczenia na następnej wyprawie!

Kilka zdjęć na naszym Facebooku:

Posted in ciekawe lekcje, sport, wszystkie, wycieczki, zdrowie | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.