< Kurtyna w górę! Krawiec Niteczka na otwarcie sezonu iTeatru w Społecznej. – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Kurtyna w górę! Krawiec Niteczka na otwarcie sezonu iTeatru w Społecznej.

Pan Niteczka, ceniony krawiec z miasteczka Tajdarajda, pewnego dnia – za sprawą olśnienia – zostaje poetą. Niestety od tej pory uszyte przez niego ubrania może i mają w sobie coś z poezji, ale nie nadają się do noszenia. Oburzony Burmistrz wyrzuca nieszczęśnika z miasta; Niteczka rusza w świat. Po drodze zaprzyjaźnia się ze Strachem na wróble i odtąd wędrują już razem na spotkanie z przygodą. Po kilku zabawnych, ale i niebezpiecznych zdarzeniach trafiają do zalanego deszczem Pacanowa, w którym od dawna pada i pada bez końca. Niteczka przywraca mieszkańcom słońce, zgrabnie łatając dziurę w niebie, a w nagrodę otrzymuje tron i rękę królewny.

Sceniczną wersję pięknej, poetyckiej opowieści Kornela Makuszyńskiego, w oryginale noszącej tytuł: O tym, jak krawiec pan Niteczka został królem, zaproponował Teatrowi Ateneum z Katowic Zbigniew Głowacki, autor sztuki i reżyser spektaklu. Motyw drogi, oryginalne postaci, zabawne przygody, podczas których bohaterowie pokonać muszą własne słabości i lęki, unosząca się nad baśniowym światem aura poezji, zrównoważona absurdalnym humorem i groteską – wszystko to mieli w piątek (12.09.) przyjemnośc obejrzeć uczniowie klasy czwartej SP.

Nowatorski projekt Telewizji Polskiej „Internetowy Teatr TVP dla szkół” opiera się na realizacji na żywo spektakli teatralnych wozami transmisyjnymi oddziałów terenowych TVP.

Posted in ciekawe lekcje, kultura, wszystkie, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.