< Wycieczka przetrwania – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Wycieczka przetrwania

W dniach od 2 do 4 czerwca bieżącego roku w miejscowości  Poraj odbyła się wycieczka rekreacyjno-sportowa o charakterze survivalowym, w której brało udział 45 uczniów naszego gimnazjum.

Młodzież miała okazję  doskonalić swoje umiejętności w zakresie sztuki przetrwania, m.in. uczniowie przeszli skrócony kurs pierwszej pomocy, samoobrony, zachowania w lesie. Dodatkową atrakcją były zajęcia o charakterze militarnym – manewry militarno-survivalowe: specjalnie dla chłonnych wrażeń Uczestników instruktorzy przygotowali unikalny program militarno-survivalowy, podczas którego każdy mógł wcielić się w rolę zawodowego żołnierza jednostek specjalnych. Repliki broni do złudzenia przypominające oryginały oraz niezwykle ciekawe gry terenowe z symulacjami walk to atrakcje, które dostarczyły Uczestnikom dużego zastrzyku adrenaliny!

Nasi uczniowie uczestniczyli także w szkoleniu w terenie – żaden żołnierz nie ucieknie od szkolenia musztry, poruszania się w szyku bojowym czy posługiwania się  mową niewerbalną. Wszystkie te ćwiczenia zostały wykonane pod okiem naszych czujnych instruktorów, dzięki czemu od początku wyjazdu grupy, przekształcone w plutony, nauczyły się ze sobą odpowiednio komunikować. Zwieńczeniem tego pobytu okazała wciągająca gra terenowa, podczas której zrealizowane były trenowane na wycieczce scenariusze. Jedna spójna fabuła, misja do wykonania oraz presja czasu. Wszystko to przeżyli Uczestnicy podczas emocjonującego pojedynku!

Posted in wycieczki | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.