< Omnibus Polonistyczny – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Omnibus Polonistyczny

Już po raz kolejny pod naszą szkołę podjechał Omnibus Polonistyczny – konkurs interdyscyplinarny dla uczniów szkół podstawowych wymyślony i prowadzony przez nasze Panie Polonistki: Joannę Klimas, Aleksandrę Rygiel-Pawlus i Karolinę Jędrych. W latach ubiegłych pytania i zadania dla uczniów dotyczyły Lwa, czarownicy i starej szafy, Godziny pąsowej róży oraz W pustyni i w puszczy. Chcąc przypomnieć młodym czytelnikom kolejną świetną, choć wydaną kilkadziesiąt lat temu, powieść dla młodzieży, w tym roku Panie zaproponowały uczniom Sposób na Alcybiadesa Edmunda Niziurskiego.

Książka o poszukiwaniu sposobu na łatwe zdobywanie dobrych stopni oraz jej ekranizacja z 1998 roku stały się pretekstem do zadań dotyczących budowy opowiadania, pisania podania, rozpoznawania komizmu, ćwiczeń ortograficznych, interpretowania tekstu, rozpoznawania wydarzeń historycznych… Oczywiście sprawdzona została także wiedza uczniów dotycząca treści lektury.

Zadaniem, które każda dwuosobowa drużyna musiała wykonać w domu była prezentacja multimedialna, zawierająca opis sposobu na wybranego goga. Swoje spostrzeżenia i wnioski uczniowie zaprezentowali podczas konkursu.

Choć wyniki drużyn były bardzo podobne, udało się wyłonić zwycięzców:

I miejsce: „Katonki” – Julia Ćwiek i Iga Radwan (Społeczna Szkoła Podstawowa), 46,5 p.

II miejsce: „Dyrki” – Marta Rauner i Aleksandra Grabska (Szkoła Podstawa nr 46 w Bytomiu), 41,5 p.

III miejsce – „Sponki” Aleksandra Marek i Wiktoria Syposz (Szkoła Podstawa nr 46 w Bytomiu) 41 p.

Wyróżnienie za najlepiej przygotowaną sponę otrzymali Beata Szymura i Dominik Broda ze Szkoły Podstawowej nr 43 w Bytomiu.

Gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku!

Więcej zdjęć – na naszym Facebooku.

Posted in nasze konkursy, sukcesy, wycieczki, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.