< Finał V edycji konkursu „Deutschmeister” – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Finał V edycji konkursu „Deutschmeister”

15 maja 2014 roku w naszej szkole odbył się piąty już finał Międzyszkolnego Konkursu z Języka Niemieckiego dla uczniów szkół gimnazjalnych z Bytomia, Chorzowa, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Świętochłowic, Tarnowskich Gór oraz Zabrza, nad którym Patronat objął Prezydent Bytomia.

Do pierwszego etapu zgłosiło się dwadzieścia pięć szkół, natomiast w finale wzięło udział dziesięć najlepszych drużyn – reprezentacje szkół. Jak co roku uczniowie zmierzyli się z zadaniami z języka niemieckiego, które sprawdzały ich wiedzę oraz umiejętności językowe i realioznawcze. Poziom drużyn okazał się być wyrównany, a rywalizacja zacięta. Mimo to konkurencje przebiegały w przyjaznej atmosferze, a dzięki przygotowanym przez finalistów reklamom promującym wakacyjny urlop w Niemczech, Austrii i Szwajcarii wszystkie osoby obecne podczas finału nabrały z pewnością chęci na odwiedzenie jednego z tych krajów w okresie letnim :-) .

Po wykonaniu wszystkich zadań przez finalistów i sprawdzeniu testów konkursowych wyłoniliśmy trzy najlepsze drużyny.

Miejsce pierwsze zajęły uczennice z Gimnazjum STO w Bytomiu: Julia Wotzka i Jessica Sadowska.

Miejsce drugie zajęła drużyna z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich: Julia Gałczyńska i Daniel Kroczek.

Miejsce trzecie zajęli uczniowie z Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych im. św. Dominika Savio w Zabrzu: Adam Peczalka i Dominika Front.

Gratulujemy i już planujemy VI edycję „Deutschmeistra” z nadzieją, że popularność naszego konkursu będzie rosła w takim tempie, jak do tej pory – przecież nauka języka niemieckiego wcale nie musi być karą, a wręcz przeciwnie – SAMĄ PRZYJEMNOŚCIĄ!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu oraz Dyrekcji ZOSS STO i liczymy na Was w przyszłości !

Konkurs przygotowały Frau Ewa Paleta-Hanusa und Frau Małgorzata Różalska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu w naszej galerii na Facebooku.

Posted in imprezy, kultura, nasze konkursy, sukcesy, wszystkie, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.