< Biała Szkoła 2014 – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Biała Szkoła 2014

W dniach 3-8 marca 2014 uczniowie klas I-V spędzili tydzień na białej szkole w Kluszkowcach. Wokoło panowała prawdziwa wiosna, a nasi narciarze znaleźli krainę śniegu i szusowali pod okiem instruktorów na zboczach wulkanicznej góry Wdżar. Starsi doskonalili technikę narciarską, a pierwszoklasiści stawiali na nartach swoje pierwsze kroki.
W trzecim dniu białej szkoły odbyły się prawdziwe zawody narciarskie. Na stromym stoku rozstawiono profesjonalny slalom, a fotokomórka rejestrowała zapis czasu przejazdu. Wystartowali wszyscy uczestnicy obozu. Były ogromne emocje i wielka radość, kiedy wszyscy z sukcesem ukończyli zawody. Największe brawa należały się pierwszakom, dla których był to zupełny debiut!!!
Świeże powietrze i codzienne treningi dostarczały naszym młodym narciarzom mnóstwa energii, której starczało nawet na wieczorne zabawy. Z zapałem grali w piłkarzyki ,tenisa stołowego, uczestniczyli w turnieju gier planszowych, w konkursie-kalambury oraz wieczorze plastycznym.
Najbardziej oczekiwaną imprezą było pasowanie na narciarza, podczas którego Król Nart przyjął do grona narciarzy wszystkich nowicjuszy. Oczywiście, każdy z nich musiał najpierw przejść prawdziwy egzamin narciarski, wykazać się sprytem, zwinnością, wiedzą i odwagą. W zamian został pasowany i otrzymał nowe narciarskie imię.
Jedną z atrakcji obozu była też wycieczka do Zamku w Niedzicy. Dzieciaki zwiedziły zamkowe lochy i piękne komnaty. Poznały historię zamku i niezwykłe legendy. Wszyscy liczyli na spotkanie z duchami, ale niestety… nie udało się. Na pocieszenie można było podziwiać z wieży widokowej piękną panoramę okolicy, zrobić sobie zdjęcie oraz kupić wymarzone pamiątki i pyszne oscypki.
To był niezwykły, sportowy tydzień w Krainie Śpiącego Wulkanu. Kolejna biała szkoła za rok.
Zapraszamy!
Posted in sport, wszystkie, wycieczki, zdrowie | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.