< Szkolny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Szkolny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

9 stycznia trzy uczennice klasy 1 i 2 gimnazjum naszej szkoły zorganizowały imprezę charytatywną na rzecz tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Magda Furmaniuk (2G), Oliwia Chmielewska (2g) i Marysia Machnik (1g) w ramach realizacji swojego projektu edukacyjnego chciały zachęcić uczniów do charytatywności i zapoznać ich bliżej z wolontariatem. Od wczesnej jesieni zbierały od uczniów i nauczycieli fanty, które 9 stycznia można było wygrać w loterii lub wylicytować. Oprócz rzeczy materialnych każdy z uczestników imprezy mógł się posilić zakupując pyszne ciasto upieczone przez uczniów i rodziców, a dzień osłodzić sobie gorącą czekoladą.  Dla dziewcząt dużą atrakcją było stoisko z ręcznie robioną biżuterią, jednak mogliśmy też zauważyć krążących w tych rejonach panów… Czyżby szukali prezentu dla kogoś wyjątkowego? ;)

Wszyscy uczestnicy imprezy spisali się na medal! Podczas wizyty klas młodszych (kl. 0 – 4 SP) mogliśmy podziwiać tłumy przy każdym stoisku oraz zaciętą walkę podczas licytacji każdego z fantów. Hitem licytacji okazała się mała maskotka – Złoty Miś ofiarowany przez panią Annę Koj, który został sprzedany za 40zł! Uczniowie dali się ponieść panującej na sali gimnastycznej atmosferze i z ciężkim, ale jakże szczęśliwym sercem, wracali na lekcje.

Starsi uczniowie (kl. 4, 6 SP oraz 1-3g) nie pozostali dłużni swoim młodszym kolegom i koleżankom – loteria fantowa odniosła sukces na całej linii! Uczniowie wykupili wszystkie fanty. Oczywiście i w tej grupie najważniejszym punktem była licytacja. Uczniowie mieli okazję zakupić m.in. zeszyt z języka polskiego należący niegdyś do pani Joanny Klimas, dyrektorski krawat, przewodnik po Bytomiu, którego współautorką jest pani Anna Śmiałek, czy chociażby komplet srebrnej biżuterii przekazany przez panią Marię Zebrucką. Prawdziwa licytacyjna walka rozegrała się jednak wtedy, gdy na środku wystąpił „Łoś-WOŚP” – maskotka o nieprzeciętnej urodzie i uroku osobistym ;) By go wygrać klasy walczyły między sobą podbijając ceny już nie o złotówkę, lecz o 10 złotych!! Walka była zacięta, a ostatecznie wygrali ją uczniowie pierwszej klasy gimnazjum. Wspólnymi siłami kupili klasową maskotkę za 204 złote  GRATULUJEMY!!

Po zakończonej ogromnym sukcesem akcji organizatorki przystąpiły do podliczania zdobytych pieniędzy. Z ogromną dumą możemy już dziś ogłosić, że ze wszystkich szkolnych działań charytatywnych na rzecz WOŚP zebraliśmy 2 343, 11 złotych!!! A to nie koniec! W niedzielę, 12 stycznia ośmioro uczniów i uczennic naszej szkoły będzie zbierało pieniądze dla najmłodszych i seniorów podczas 22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Będzie się działo!”

Magda, Oliwia i Marysia oraz opiekun projektu pani Ewa Paleta-Hanusa pragną ogromnie podziękować za tak duże zaangażowanie uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców i za wszystkie zebrane pieniądze! Podziękowania należą się również grupie uczniów, którzy dzielnie pomagali w dzisiejszej akcji po tej drugiej stronie – za ogarnięcie całego przedsięwzięcia i sprawną organizację: DZIĘKI!

Pamiętajmy, że możemy jeszcze pomóc – w najbliższą niedzielę, 12 stycznia zdobądźmy kilka czerwonych serduszek!

Posted in akcje charytatywne, imprezy, projekty, wszystkie, zdrowie, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.