< Gala 2013, czyli „Piotruś Pan i porwanie Świętego Mikołaja” – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Gala 2013, czyli „Piotruś Pan i porwanie Świętego Mikołaja”

Hen, hen na dalekiej Północy, wśród wiecznych lodów spowitych łagodnym światłem polarnej zorzy, stoi zamek świętego Mikołaja. W zamku tym jest sto pokoi, a w każdym pokoju siedzi przy warsztatach sto małych elfów…

Piosenką Pada śnieg w wykonaniu szkolnego chórku, pani Bożeny i pani Asi rozpoczęliśmy w piątek, 13 grudnia, kolejną Galę Świąt Bożego Narodzenia. Tym razem scenariusz naszej uroczystości oparliśmy na klasycznej opowieści o Piotrusiu Panu, w którą wpletliśmy wątek zupełnie nietradycyjny – porwanie  Świętego Mikołaja i Dzwoneczka przez herszta piratów, kapitana Haka. Scenariusz, według pomysłu pani Joanny Klimas, napisała pani Aleksandra Rygiel.

Jak co roku każda klasa mogła pochwalić się swoimi talentami aktorskimi, tanecznymi i wokalnymi. W czasie Gali nikt nie siedzi na widowni – zaangażowani są wszyscy Uczniowie oraz Nauczyciele. Ci ostatni, nawet jeśli nie występują na scenie, stoją za kulisami, kierują ruchem naszych małych artystów, a wcześniej – czuwają nad przygotowanie strojów oraz układów tanecznych.

Klasa „O”, czyli nasze przedszkolaki, zaprezentowała się w piosenkce Ho, ho, ho. Następnie na scenie pojawił się groźny kapitan Hak (Bartosz Cichoń z klasy III g) w towarzystwie piratów (klasa IV), którzy porwali Mikołaja (Michał Kuc) i Dzwoneczka (Małgosia Machnik), po czym odtańczyli taniec zwycięzców.

Głosem mieszkańców Nibylandii – zagubionych dzieci – przemówił chórek w piosence Jak, gdzie, dlaczego? Po nim klasa V zatańczyła w rytm piosenki Lot, po czym zrobiła miejsce dla kolorowych papużek z klasy II. Nastrój na scenie zmienił się nieco przy następnej scenie – poznania Piotrusia Pana (Kajtek Zamykal) i Dzwoneczka, dla którego tło stanowiła piosenka Tyle dni w wykonaniu pań: Bożeny Gawęckiej, Joanny Klimas i Karoliny Jędrych. Długo jednak nie wzdychaliśmy ze wzruszenia, bo oto na scenę wkroczyły… Krokodyle z klasy I! Przez chwilę było naprawdę strasznie, potem jednak groźne bestie zamieniły się w miłe krokodylki.

Z pomocą tych egzotycznych zwierząt przenieśliśmy się do dżungli. Spotkaliśmy tam goryla, lwy, myszy, zebrę… Czyli klasę I g, tańczącą do znanej piosenki In the Jungle. W liryczny nastrój wprawił nas na powrót chórek, śpiewający Gdzieś tam za tęczą. Po nim zatańczyła klasa III, tego dnia zmieniona na chwilę w klasę zwiewnych wróżek. Towarzyszyła im Jessica z klasy II g.

I znów kolejna zmiana nastroju! Oto na scenę wkroczyła drużyna Roobin Hooda w zielonych rajstopach. Tak, to klasa III g, która nie waha się powiedzieć – nie zadzierajcie z nami! Jednak nawet im nie udało się wyrwać Mikołaja z rąk Haka. Ten zacny jegomość w czerwonym ubraniu nadal wraz z Dzwoneczkiem siedział w pirackim więzieniu. Chwile odosobnienia osłodził im trochę gość honorowy Gali – pan Piotr Koj – piosenką White Christmas, którą wykonał z towarzyszeniem chórku.

Na ratunek Mikołajowi postanowili wyruszyć z dzidami i wiosłami Indianie z klasy VI. Nie wiadomo, czy to ich pomoc ostatecznie sprawiła, że Piotrusiowi udało się uwolnić Mikołaja. Dość, że elfy z II g na wieść o tym  cudownym wydarzeniu zatańczyły z radości.

Pozostało tylko odśpiewać piosenkę Czekam już rok (chórek i nauczyciele), złożyć życzenia zdrowych i spokojnych świąt i pięknie się wszystkim ukłonić.

Niech ten szczególny czas będzie czasem spotkania z największą Tajemnicą, czasem radości, wzajemnego wybaczenia, nabrania dystansu do codziennych spraw i wyciszenia.

Wszystkim Państwu życzymy przemiłych chwil w gronie rodziny i przyjaciół, odpoczynku i wspaniałych, wymarzonych prezentów pod choinką.

Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia z Gali można obejrzeć w galerii na stronie:  http://spoleczna.bytom.pl/galeria/?album=1&gallery=127 oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.588200611229712.1073741858.154018161314628&type=1&l=48059cbfc8

Posted in imprezy, kultura, wszystkie, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.