< Pani Gama zaprasza – audycje muzyczne dla klas 0-III – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Pani Gama zaprasza – audycje muzyczne dla klas 0-III

Kim byli Fryderyk Chopin i Wolfgang Amadeusz Mozart? Jak zagrać hejnał na trąbce? Dlaczego Ludwig van Beethoven pisał symfonie, a Piotr Czajkowski balety? Czy w fagot i saksofon trzeba mocno dmuchać? Na te i wiele innych muzycznych pytań pomoże w tym roku naszym uczniom znaleźć odpowiedź Pani Gama!

To już kolejny sezon  spotkań ze światem muzyki, po którym przewodnikiem stała się Pani Gama.  W ubiegłym roku szkolnym dzieci dowiadywały się,  z czego składa się muzyka oraz czym różni się harmonia od dynamiki. Poznawały instrumenty muzyczne.  Wszystko to w formie zabawy, z towarzyszeniem muzyki słuchanej „na żywo”, w wykonaniu najlepszych młodych solistów Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Hitem wśród uczniów stała się piosenka Do–Re–Mi, opowiadająca o gamie.

W tym roku będziemy poznawali  twórczość wybitnych kompozytorów oraz ciekawe instrumenty muzyczne. Nauczymy się też ciekawych piosenek i zagramy wspólnie na prostych instrumentach perkusyjnych.  Sposób prowadzenia spotkań dostosowany jest do wieku słuchaczy.

Tematyka tegorocznych spotkań:

– Październik 2013

J. S. Bach. Kto dmucha w akordeon?

- Listopad 2013

W. Lutosławski. Orkiestra pana Tralalińskiego

- Grudzień 2013

F. Chopin. Świąteczny koncert z wiolonczelą.

- Styczeń 2014

P. Czajkowski. Karnawał w tanecznych rytmach.

Posted in ciekawe lekcje, kultura, wszystkie, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.