< Obchody Dnia Niepodległości w Szkole Podstawowej i Gimnazjum – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Obchody Dnia Niepodległości w Szkole Podstawowej i Gimnazjum

SZKOŁA PODSTAWOWA

Z okazji Dnia Niepodległości 12. listopada dla klas IV-VI szkoły podstawowej odbyły się klasowe warsztaty historyczne, których celem było przybliżenie uczniom losów państwa i narodu polskiego od pierwszego rozbioru Polski do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Podzieleni na grupy uczniowie mieli za zadanie pokolorowanie zgodnie z historyczną rzeczywistością postaci związanych z interesującym nas okresem i znalezienie kilku informacji na ich temat. Punktem kulminacyjnym było złożenie chronologiczne powstałego komiksu i usystematyzowanie zdobytych w czasie zajęć wiadomości. Uczniowie wszystkich klas bardzo się starali i pracowali bardzo intensywnie.

GIMNAZJUM

Z okazji Dnia Niepodległości 12. listopada odbył się w szkole zorganizowany przez panią Annę Śmiałek międzyklasowy konkurs historyczny, w którym brały udział klasy gimnazjalne. Przewodnim tematem zawodów były postacie historyczne, które wpłynęły na losy państwa lub narodu w okresie: od pierwszego rozbioru Polski po współczesność. Mając do dyspozycji wszelkie pomoce naukowe, uczniowie na dwóch godzinach lekcyjnych musieli rozwiązać szereg zadań np. rozszyfrować karykaturę, zidentyfikować portrety, skojarzyć postacie z wydarzeniami historycznymi, zinterpretować piosenkę czy rozpoznać fragmenty filmów historycznych.

Konkurs Niepodległościowy został wygrany przez klasę III, która zdobyła 73 punkty (89%). Drugie miejsce zdobyła klasa II 71 (86%), a trzecie klasa I – 62 punkty (75%).

Niemal wszyscy uczniowie pracowali bardzo intensywnie, wykazując się znakomitą organizacją pracy. Pragnę jeszcze dodać, że oprócz ocen za pracę grupową i indywidualną, zwycięzcy zostaną zwolnieni z jednego (przez nich wybranego) testu z historii.

Posted in ciekawe lekcje, nasze konkursy, wszystkie, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.