< Wyniki egzaminów i sprawdzianu – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Wyniki egzaminów i sprawdzianu

Z wielką przyjemnością informujemy, iż tegoroczni absolwenci naszej szkoły uzyskali bardzo wysokie wyniki w tegorocznym sprawdzianie szóstoklasisty i egzaminach gimnazjalnych.
Sprawdzian szóstoklasisty nasi uczniowie napisali na średnią ilość punktów 28,15 na 40 możliwych, podczas kiedy średnia w Polsce wyniosła 24,03 pkt, a w Bytomiu – 22,65pkt. Średni wynik naszych uczniów jest więc o prawie 6 punktów lepszy od średniego wyniku bytomskiego szóstoklasisty; co pozwoliło uplasować się naszej szkole w staninie bardzo wysokim.
Egzamin gimnazjalny składał się w tym roku z sześciu części:
a) z części humanistycznej – historia – nasi uczniowie uzyskali średni wynik 81,27% – był to najwyższy wynik spośród bytomskich gimnazjów, mieści się w najwyższym staninie i jest lepszy od średniego wyniku bytomskich gimnazjów o prawie 26 punktów procentowych;
b) z części humanistycznej – język polski – nasi uczniowie uzyskali średni wynik 79,26% – był to również najwyższy wynik spośród wszystkich bytomskich gimnazjów, mieści się w staninie najwyższym i jest lepszy od średniego wyniku bytomskich gimnazjów o prawie 19 punktów procentowych;
c) z części matematycznej – przyroda – nasi uczniowie uzyskali średni wynik 67,21% – był to trzeci w kolejności wynik spośród bytomskich gimnazjów, mieści się w staninie wysokim i jest lepszy od średniego wyniku bytomskich gimnazjów o 11,54 punkta procentowego;
d) z części matematycznej – matematyka – nasi uczniowie uzyskali średni wynik 61,44% – był to najlepszy wynik spośród wszystkich bytomskich gimnazjów, mieści się w staninie bardzo wysokim i jest lepszy od średniego wyniku bytomskich gimnazjów o 18,44 punkta procentowego;
e) z części językowej – język angielski na poziomie podstawowym – nasi uczniowie uzyskali średni wynik 92,50% – był to najlepszy wynik spośród wszystkich bytomskich gimnazjów, mieści się w staninie najwyższym i jest lepszy od średniego wyniku bytomskich gimnazjów o prawie 30 punktów procentowych;
f) z części językowej – język angielski na poziomie rozszerzonym – nasi uczniowie uzyskali średni wynik 80,68% – był to najlepszy wynik spośród wszystkich bytomskich gimnazjów, mieści się w staninie bardzo wysokim i jest lepszy od średniego wyniku bytomskich gimnazjów o 36,60 punkta procentowego.
Serdecznie gratulujemy naszym absolwentom tak wysokich wyników!

Posted in wszystkie | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.