< V Miejski Konkurs „Z ekologią na Ty” – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

V Miejski Konkurs „Z ekologią na Ty”

6 czerwca br. odbył się w naszej szkole V Miejski Konkurs „Z ekologią na Ty” dla uczniów klas III bytomskich szkół podstawowych. W turnieju wzięło udział 6 trzyosobowych zespołów ze szkół podstawowych nr : 6, 9, 44, 46, 54 i STO. Uczniowie zmagali się z wieloma pytaniami i zadaniami z zakresu ekologii i ochrony przyrody. W wyniku zaciętej rywalizacji zwycięstwo wywalczyła drużyna naszej szkoły w składzie: Paulina Koj, Szymon Poterejko,  Martyna Prajs. II miejsce zdobyła drużyna SP 44, a pomimo dogrywki III miejsce ex aequo zajęły drużyny: SP 9 i SP 46. Wiedzę i umiejętności uczniów weryfikowało jury w składzie: Pani Violetta Niesler- nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz Pan Piotr Cempulik- kustosz Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami ufundowanymi przez Naczelnika Wydziału Ekologii UM w Bytomiu-Panią Annę Selwet, Naczelnika Wydziału Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami- Pana Krzysztofa Turzańskiego oraz Prezesa Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego- Pana Dawida Ziębę. Gratulujemy młodym ekologom i ich nauczycielom dużej wiedzy i osiągnięć w eko-turnieju oraz składamy serdeczne podziękowania sponsorom konkursu. Konkurs przygotowały Panie Anna Koj, Grażyna Mleczko i Anna Piskozub.

Posted in imprezy, nasze konkursy, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.