< młodzi chemicy – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

młodzi chemicy

Dnia 15 maja odbył się w naszej szkole pokaz doświadczeń chemicznych dla klas 0-3SP, wykonany w ramach projektu gimnazjalnego przez czterech uczniów klasy 1 gimnazjum. Michał Kuc, Maciek Węcki, Krzysztof Heince i Paweł Czarnecki pod opieką p. Julity Kłoska wykonali pokaz efektownych doświadczeń chemicznych, m.in. lokomotywę, spalanie magnezu i palenie pieniędzy:). W naszej szkole pojawił się też Sherlock Holmes, szczekający pies i barwny kameleon. Chłopcy pokazali dzieciom substancję, która w trakcie ściskania zamieniała się w ciało stałe. Dzieci były zachwycone, poznały tajniki chemii,  a przy okazji mile spędziły czas.

W

Posted in ciekawe lekcje, imprezy, projekty | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.