< Szlachetna Paczka – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Szlachetna Paczka

Dziękujemy za wsparcie tegorocznej akcji „Świąteczna Paczka”. Do tej pory szkolny koordynator akcji otrzymał nieco ponad 600 zł na zakupy do paczki dla wybranego w tym roku młodego, niepełnosprawnego człowieka.
Przedstawiamy Państwu krótką charakterystykę obdarowywanej w tym roku osoby oraz listę artykułów, które jeszcze mogą jej Państwo ofiarować. Do środy będzie można przynieść do szkoły jedzenie, środki czystości czy ubrania (wymienione niżej). Zachęcamy do zapoznania się z osobą, której Święta będą dzięki nam w tym roku nieco weselsze.

Pan Sebastian (28 lat) jest skromnym, młodym człowiekiem, który od śmierci swej mamy w 2011 roku mieszka samotnie. Przyczyną trudnej sytuacji życiowej młodego mężczyzny jest jego niepełnosprawność – brak prawej ręki utrudnia mu wykonywanie najprostszych czynności. Do czasu, kiedy jego mama ciężko zachorowała, pracował. Pracę zostawił, by móc się nią opiekować. Teraz, po jej śmierci, ma duże trudności ze znalezieniem jakiegokolwiek zajęcia, mimo tego wytrwale szuka nowej pracy. Mimo wielu problemów nie narzeka, nie mówi też otwarcie o swoich potrzebach, które – jak się okazuje – są skromne i zwyczajne.

Jak możemy pomóc Sebastianowi? Ofiarując:
- żywność trwałą (herbatę, makaron, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne i rybne, produkty łatwe do rozsmarowania – np. serki topione, pasztety),
- środki czystości (proszek do prania, płyn do mycia naczyń, pastę do zębów, papier toaletowy),
- odzież (Sebastian jest wysoki i szczupły; 185 cm wzrostu, 81 cm w pasie)
- sweter zimowy (XL/L)
- spodnie zimowe
- bluzki letnie (XL/L)
- wyposażenie mieszkania (pościel, odkurzacz)

O skromnych potrzebach Sebastiana świadczy fakt, że w rubryce „specjalne upominki”, jest napisane: „Pan Sebastian nie prosi o nic wielkiego. Dużo radości sprawiłyby mu po prostu słodycze”.
W „innych potrzebach” wymienia natomiast laptop. Pan Sebastian chciałby pójść na kurs komputerowy, by podnieść swoje kwalifikacje i szanse na znalezienie pracy. Potrzebuje również podręcznika do obsługi komputera.

Posted in wszystkie | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.