< Gala grała kolejny raz – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Gala grała kolejny raz

W zimowe popołudnie, 14 grudnia, w Bytomskim Centrum Kultury, odbyło się uroczyste przedstawienie przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej Szkoły. Była to, tradycyjnie organizowana już od kilku lat, kolejna Gala Świąt Bożego Narodzenia – tym razem przedstawiająca historię związaną z wieczorem wigilijnym w formie dość swobodnej adaptacji opowieści o Klarze i Dziadku do Orzechów.

Każdy fragment opowieści, rozpoczynającej się od wieczoru wigilijnego, a zakończonej szczęśliwym uwolnieniem Dziadka do Orzechów spod wpływu złego czaru, był, oczywiście, ilustrowany tańcem, śpiewem i muzyką – w wykonaniu uczniów, a nierzadko też nauczycieli z naszej szkoły. Wszystkie klasy pod wodzą p. Bożeny Gawęckiej – nauczyciela muzyki oraz wychowawców przygotowały swój występ – były więc i sceny z gorącej Hiszpanii, egzotycznych Chin, porywający taniec brzucha oraz, cieszący się chyba największą popularnością, dyskotekowy taniec rosyjski w wykonaniu klasy II gimnazjum z rewelacyjnymi solistami w osobach Kornela Gwoździa i Bartka Hałubca. Na szczególną pochwałę zasługują aktorskie kreacje Klary (Agnieszka Król z klasy 1 gimnazjum) oraz Dziadka do Orzechów (Bartek Cichoń z klasy 2 gimnazjum), którzy wcielili się w swoje role z wielkim zaangażowaniem i niezwykłym profesjonalizmem. Jak co roku, także i w tegorocznej Gali mnóstwo było humoru i zabawnych momentów. Przedstawienie zostało zorganizowane przez panie Joannę Klimas i Bożenę Gawęcką.

Bytomskie Centrum Kultury było w ten wieczór wypełnione do ostatniego miejsca – wiele osób chciało zobaczyć na żywo historię Dziadka do Orzechów i jego ukochanej Klary. Po zakończeniu występów uczniowie Społecznej wraz ze swoimi nauczycielami już zaczęli myśleć o przyszłorocznej Gali i planować swoje role, tańce i śpiew.

Posted in wszystkie | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.