< RapPedagogia, czyli profilaktyka w rytmie hip-hopu – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

RapPedagogia, czyli profilaktyka w rytmie hip-hopu

Czy pamiętają Państwo jeszcze akcję „Cegiełka zamiast kwiatka” organizowaną przez fundację Dom Nadziei? Nasza szkoła zajęła w niej pierwsze miejsce – zebraliśmy najwięcej pieniędzy w przeliczeniu na jednego ucznia.

Dziś odbieraliśmy nagrodę za zajęcie I miejsca. A raczej – nagroda przyjechała do nas i zaprezentowała się nam. Gościliśmy dziś Dobromira Makowskiego, koordynatora projektu RapPedagogia, rapera po sporych życiowych zawirowaniach, który dziś w szkołach w całej Polsce prezentuje swój innowacyjny program profilaktyczny.

Zajęcia z Dobrkiem  (jak sam się się przedstawił) okazały się dla uczniów gimnazjum o wiele cenniejsze niż pomoce szkolne czy sprzęt sportowy (takich nagród można się przecież spodziewać w różnych konkursach dla szkół). Mieliśmy okazję wysłuchać prawdziwej historii człowieka, który nie miał lekkiego dzieciństwa, wpadł w nałóg narkotykowy – znalazł się na samym dnie. Odbił się jednak i dziś swoim programem profilaktycznym w rytmie hip-hopu przekonuje młodzież, że branie narkotyków jest jedną z gorszych rzeczy, które człowiek może zrobić sobie, ale także swoim bliskim.
Historia Dobrka poruszyła młodzież – może także dzięki temu, że zaprezentowana została w rytmie hip-hopu?

RapPedagogia ma swój profil na Fcebooku oraz stronę internetową – zapraszamy do zapoznania się z jej treścią! http://www.rappedagogia.pl/oprogramie.php

Posted in imprezy, zdrowie, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.