< „Krzyżacy” w naszej szkole – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

„Krzyżacy” w naszej szkole

„Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza to lektura długa, napisana trudnym dla współczesnego ucznia językiem, po którą gimnazjaliści niechętnie sięgają. Uczniowie klasy I gimnazjum wraz z p. Karoliną Jędrych udowodnili ostatnio, że nie tacy „Krzyżacy” straszni, jak ich malują.
Jeszcze w lutym uczniowie klasy I G mieli okazję zaprezentować się na lekcji p. Jędrych, p. Klimas i p. Dwornik w ubiorach stylizowanych na średniowieczne. W pracy tej nie chodziło jednak tylko o przebranie. Każdy uczeń musiał powiedzieć kilka słów o bohaterze „Krzyżaków”, w którego się wcielił i odpowiedzieć na pytania pań polonistek. W marcu wybrani uczniowie zaprezentowali się jeszcze raz, tym razem uczniom klas 0- III SP. W przygotowaniu następne prezentacje, dotyczące innych lektur.

Posted in ciekawe lekcje, imprezy, kultura, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.