< Kolejna wyprawa do Krainy Śpiącego Wulkanu! – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Kolejna wyprawa do Krainy Śpiącego Wulkanu!

 Kolejny raz nasi uczniowie z klas I-V spędzili  wspaniały, narciarski tydzień na białej szkole w Kluszkowcach. Słoneczna pogoda i znakomite warunki na stokach Śpiącego Wulkanu – góry Wdżar, sprzyjały wypoczynkowi oraz  świetnej zabawie. Młodzi narciarze pod okiem grupy instruktorów z zapałem doskonalili swoje umiejętności. Formę szlifowały  również 2 grupy snowboardowe.

Małym przerywnikiem od narciarskiego szaleństwa, była wycieczka do Sromowców Wyżnych i spotkanie z kulturą regionu. Dzieci zwiedziły Izbę  Regionalną , w której podziwiały wyposażenie wiejskiej chaty, stroje regionalne i dawny sprzęt narciarski. Dowiedziały się również  „Jak to dawniej ze lnem było?”, poznając dawny proces wytwarzania nici i tkania na krosnach. Uczestniczyły też w warsztatach plastycznych prowadzonych przez artystkę ludową, podczas których samodzielnie wykonały bibułkowe kwiaty. Na zakończenie spróbowały moskalików z domowym masłem i smalcem – czyli pysznych placków wypiekanych na blasze. To były niezapomniane chwile w zupełnie innym świecie.

Oczywiście wieczory na białej szkole również obfitowały w wiele atrakcji. Był turniej gier planszowych, wieczór filmowy, konkurs plastyczny oraz pasowanie na narciarza, podczas którego najmłodsi uczestnicy obozu przeszli egzamin narciarski i  zostali uroczyście pasowani na narciarzy przez samego Króla Nart.

Jak co roku najwięcej emocji wzbudziły zawody narciarskie oraz snowboardowe. Każdy uczestnik przez chwilę mógł poczuć dreszczyk emocji, śmigając po profesjonalnie przygotowanym slalomie specjalnym, na którym dwie godziny wcześniej rywalizowali zawodnicy podczas Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. Wszyscy poradzili sobie znakomicie! Gratulujemy wspaniałych umiejętności!

To był kolejny niezapomniany wyjazd do magicznej Krainy Śpiącego Wulkanu. Znowu pozostaną wszystkim wspaniałe wspomnienia, pamiątkowe dyplomy i roześmiane, pełne słońca zdjęcia. Za rok kolejna biała szkoła, na którą  już dziś zapraszamy wszystkich narciarzy i snowboardzistów!

Posted in imprezy, sport, wycieczki, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.