< Mistrzowie Niemieckiego – po raz trzeci – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

Mistrzowie Niemieckiego – po raz trzeci

W piątek 20 stycznia odbył się w naszej szkole trzeci już finał  konkursu języka niemieckiego dla uczniów szkół gimnazjalnych Deutschmeister. „Mistrzami niemieckiego” mogą się stać uczniowie gimnazjów miast Bytomia, Chorzowa, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Świętochłowic oraz Tarnowskich Gór. W tym roku szkolnym do pierwszego etapu konkursu zgłosiło się ponad dziesięć szkół, a w finale znalazły się dwuosobowe drużyny z siedmiu szkół. Uczniowie już miesiąc wcześniej przygotowywali się do zadania otwierającego finał konkursu, a było to zaprezentowanie znanego Niemca lub Niemki. Dzięki temu jury konkursu oraz sami uczestnicy bliżej poznali m.in. Johanna Wolfganga von Goethe, Heidi Klum,  czy cara mody Karla Lagerfelda. Po ponad dziewięćdziesięciu minutach zmagań z różnymi zadaniami konkursowymi organizatorzy wraz z trzeba innymi nauczycielami-opiekunami uczestników konkursu udali się na obrady jury, czyli po prostu ocenili pracę wszystkich drużyn i wyłonili zwycięzców. Podium prezentowało się następująco:

III miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum STO w Bytomiu w składzie: Julia Wotzka i Anna Zakałużna-Żerebecka

II miejsce należało do uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miedarach, czyli do Tomasza Olszoka i Marty Pawelec

I miejsce zajęły znakomite uczennice z Salezjańskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach: Julia Kaletka i Laura Prusak.

Jednak wszystkim finalistom konkursu Deutschmeister należą się ogromne gratulacje, a nauczycielom przygotowującym swoich podopiecznych duże podziękowania za poświęcony czas i zagrzewanie uczniów do nauki języka niemieckiego.

Mamy nadzieję, że konkurs Deutschmeister z każdym rokiem będzie przyciągał coraz więcej szkół i utrzyma swoje miejsce w szkolnym kalendarium STO.

Frau Anna Zebrucka

Frau Ewa Paleta-Hanusa

Posted in imprezy, kultura, nasze konkursy, projekty, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.