< OMNIBUS POLONISTYCZNY – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

OMNIBUS POLONISTYCZNY

We wtorek, 17 maja, uczniowie czterech bytomskich szkół podstawowych mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności z języka polskiego w pierwszej edycji organizowanego przez panie Joannę Klimas, Aleksandrę Rygiel-Pawlus i Karolinę Jędrych konkursu „Omnibus Polonistyczny”. Celem konkursu było popularyzowanie czytelnictwa wśród uczniów klas V i VI oraz pokazanie, że nauka może być również zabawą. Przygotowując kolejne konkurencje „Omnibusa”, chciałyśmy, aby uczniowie nie tylko wykazali się wiedzą o lekturze (w tym roku była to książka „Lew, Czarownica i stara szafa” C. S. Lewisa), ale także dobrze się bawili, opowiadając o bohaterach, porównując film z książką, pisząc zaproszenie czy – wszedłszy w role nauczycieli – poprawiając kartki pocztowe. Każdy dwuosobowy zespół przedstawił również przygotowaną wcześniej scenkę „Nieznane dialogi bohaterów powieści S. C. Lewisa”.

Uczniowie 3 SP, 5 SP, 46 SP oraz Społecznej Szkoły Podstawowej przez dwie godziny pilnie wykonywali zadania konkursowe, zaś szanowne Jury (dr Olga Przybyla z Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej oraz polonistka Małgorzata Kukurudza) przyglądało się pilnie uczestnikom i oceniało kolejne zadania. Ostateczna klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce – Alicja Wagner i Michał Nizar (Społeczna Szkoła Podstawowa)

II miejsce – Agnieszka Kuźniecow i Sandra Sikora

III miejsce – Karolina Urgacz i Karol Szubert (Społeczna Szkoła Podstawowa).

Dziękujemy uczniom za udział, a Nauczycielkom – za przygotowanie uczniów do konkursu. Mamy nadzieję, że spotkamy się na następnej edycji „Omnibusa Polonistycznego”.

Posted in imprezy, kultura, nasze konkursy, życie szkoły | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.