< KRAINA MLEKIEM I MIODEM PŁYNĄCA – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

KRAINA MLEKIEM I MIODEM PŁYNĄCA

3 listopada odbyła się w naszej szkole bardzo smakowita i jednocześnie zdrowa impreza. Tego dnia panie Danuta Poterejko, Beata Bonk – Stanek, Hanna Rutkowska oraz kilkoro uczniów zarówno gimnazjum, jak i szkoły podstawowej zabrali nas do „Krainy mlekiem i miodem płynącej”. Celem tego przedsięwzięcia było przekazanie dzieciom informacji o wartościach odżywczych mleka i jego przetworów oraz o dobroczynnym działaniu na organizm człowieka miodu pszczelego. Aby nie sprowadzić edukacji zdrowotnej naszej młodzieży do nudnych pogadanek, zaplanowano na ten dzień sporo atrakcji. Cały projekt, będący częścią realizowanego po raz kolejny w naszej szkole ogólnopolskiego programu „Trzymaj formę” (www.trzymajforme.pl), składał się z licznych konkursów (takich jak zawody w piciu mleka czy w przenoszeniu słomką „pszczelego pyłku”, układanie puzzli, poszukiwanie drogi w labiryncie), kilku zabawnych scenek aktorskich, pokazów oraz projekcji bajek związanych z mlekiem. Wszyscy świetnie się bawili, zdobywali nagrody, a na końcu degustowali sery oraz miód i zjedli pyszne drugie śniadanie przygotowane przez organizatorów imprezy. W trakcie zabawy został także rozstrzygnięty konkurs na najciekawszy wizerunek krowy będący jednocześnie plakatem pokazującym wartości zawarte w mleku (SP) oraz na najoryginalniejszy projekt opakowania mleka (Gim.). W pierwszej kategorii zwyciężyła klasa 4, a w drugim – 1. Zwycięzcom, oczywiście, gratulujemy. Koniecznie trzeba tu wspomnieć o uczniach, którzy ogromnie zaangażowali się w organizację naszego przedsięwzięcia. Chłopcy z klasy 3 g – Kamil i Łukasz przygotowali krótki spektakl o kotku z własnoręcznie przez siebie wykonanymi pacynkami, obydwie Magdy, Paulina, Ania z 2g oraz Kasia i Michał z 1g świetnie odegrali scenki, w których przekonywali widzów o zaletach mleka jego przetworów. Słowa uznania należą się Kubusiowi Puchatkowi (Piotrkowi z 2g) oraz „panu pszczole” (Marcin z 2g), a także pszczółkom z klasy 1 SP – Paulince, Małgosi, Monice, którzy w oryginalnych przebraniach zachęcali do jedzenia miodu. Bartek z klasy 2g natomiast interesująco opowiadał o ulach, a Laura z klasy 5 zaprezentowała najważniejsze informacje o słodkim przysmaku. Kończąc nasze sprawozdanie z pobytu w „Krainie mlekiem i miodem płynącej”, chcielibyśmy serdecznie podziękować pani Pawelak za sponsorowanie serków i rurek smakowych, które otrzymały wszystkie dzieci, oraz za plakaty i foldery reklamowe wykorzystane przez nas podczas projektu.

Posted in imprezy, projekty, wszystkie, zdrowie | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.