< POWITANIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO W SPOŁECZNEJ – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

POWITANIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO W SPOŁECZNEJ

25 sierpnia, w środę, rozpoczęli naukę uczniowie Szkoły Społecznej w Bytomiu. Po dwumiesięcznym odpoczynku, lecz o tydzień wcześniej niż inni uczniowie Bytomia, powitaliśmy, wraz z nauczycielami i rodzicami, nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, odprawioną w kościele w Bytomiu – Szombierkach. Po Mszy, w Auli Wyższej Szkoły Zarządzania i Biznesu, w trakcie prezentacji multimedialnyvch, przygotowanych przez uczniów klasy III gimnazjum, dyrektor Szkoły, Andrzej Gawenda, powitał nowych uczniów klasy I Szkoły Podstawowej oraz klasy I gimnazjum, wręczając najmłodszym tradycyjne „rogi obfitości”.
Takie „tygodniowe przyspieszenie” rozpoczęcia nauki w tej szkole mogłoby niektórych zdziwić, ale to naszej szkole jest to już tradycja – od kilkunastu lat rok szkolny rozpoczyna się tydzień wcześniej, aby w zamian – w październiku – można było odpocząć podczas tygodniowej przerwy jesiennej.
Drodzy Uczniowie – pora zapomnieć o letnim, słodkim lenistwie i z zapałem przystąpić do nauki – wszak do kolejnych wakacji pozostało już tylko 10 miesięcy.

Posted in imprezy, wszystkie | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.