< KONKURS DEUTSCHMEISTER – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

KONKURS DEUTSCHMEISTER

24 maja 2010 odbył się w szkole Finał I Edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego DEUTSCHMEISTER dla szkół gimnazjalnych. Do konkursu zostały zaproszone szkoły z miast: Bytomia, Rudy Śląskiej, Świętochłowic, Chorzowa, Rybnika oraz Piekar Śląskich. Do finału dotarło 6 szkół, a były to: Gimnazjum Nr 2 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Świętochłowicach, Gimnazjum Nr 7 im. Noblistów Polskich w Rudzie Śląskiej, Gimnazjum Nr 11 im. J. S. Dworaka w Rudzie Śląskiej oraz szkoły gimnazjalne z Bytomia: Gimnazjum Nr 1 im. Ks. Józefa Szafranka, Gimnazjum Nr 5 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 oraz Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego przy Zespole Ogólnokształcących Szkół Społecznych w Bytomiu.
Walka o punkty odbywała się drużynowo. Zawodnicy w grupach dwuosobowych mieli za zadanie między innymi: poprawnie rozwiązać zadania sprawdzające ich umiejętności językowe z zakresu rozumienia tekstu czytanego i słuchanego. Mieli oni również okazję wykazać się znajomością słownictwa oraz poziomem komunikacji językowej, poprawnie reagując na wylosowane zagadnienia komunikacyjne. Po 11 zadaniach i 90 minutach pracy drużyn organizatorzy podsumowali wyniki zmagań i nagrodzili najlepsze trzy drużyny:
Miejsce III zdobyły uczennice Gimnazjum Nr 5 z Bytomia – Daria Nowak i Magdalena Włoch.
Miejsce II zdobyła drużyna z Gimnazjum Nr 1 również z Bytomia – Magdalena MaĽniak i Lukas Gerasimczuk.
Miejsce I zajęła drużyna z Gimnazjum Bytomskiego ZOSS „STO” – Katarzyna Siwczyk i Dorota Stańczyk.
Każda drużyna finałowa otrzymała również drobny upominek, a chwile przerwy między zakończeniem konkursu, a ogłoszeniem wyników osłodził mały poczęstunek.
Organizatorzy (nauczycielki języka niemieckiego – Frau Anna Zebrucka i Frau Ewa Paleta) oraz Dyrekcja ZOSS wyrazili nadzieję na kontynuację Konkursu w przyszłym roku szkolnym. Szczerze wierzymy, że finał II edycji konkursu należał będzie nie tylko do szkół gimnazjalnych z terenu Bytomia. Rzucamy swojego rodzaju wyzwanie, które – miejmy nadzieję – zostanie podjęte również przez szkoły z innych miast, a te dołożą wszelkich starań, aby znaleĽć się na podium – Warto! „Czekają cenne nagrody.”
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do finału, a dyrekcji za możliwość zorganizowania takiej imprezy na terenie naszej szkoły.
Noch einmal vielen Dank und bis nächstes Schuljahr.
A.Zebrucka und E. Paleta

Posted in nasze konkursy, sukcesy, wszystkie | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.