< CERTYFIKAT ECDL – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

CERTYFIKAT ECDL

W dniu 20 kwietnia br. w siedzibie naszej Szkoły odbyło się sympozjum naukowe pod tytułem „Certyfikat ECDL e-Citizen jako element niezbędny by stać się e-Obywatelem”. Współorganizatorem przedsięwzięcia było Centrum Egzaminacyjne PRYMUS w Zabrzu.
Podczas spotkania podsumowano przebieg Innowacji Pedagogicznej z Informatyki wprowadzonej na początku roku szkolnego w Gimnazjum STO w Bytomiu, związanej z Europejskim Certyfikatem Umiejętności Komputerowych ECDL e-Citizen. Gośćmi spotkania byli między innymi Pani Prezydent Bytomia – Halina Bieda, wizytator bytomskiej delegatury Kuratorium Oświaty – Pan Janusz Mikrut, metodyk przedmiotów informatycznych – Pani Halina Tarnawiecka, dyrektorzy bytomskich szkół, egzaminatorzy ECDL oraz młodzież. Pierwszy etap innowacji zakończył się pełnym powodzeniem. Dwunastu uczniów Gimnazjum Społecznego rozpoczynających przygodę z technologiami informacyjnymi zdobyło Certyfikat ECDL e-Obywatel, który podczas imprezy wręczyli młodzieży przedstawiciele Kuratorium Oświaty i dyrektor szkoły. W trakcie spotkania czynne było stoisko z literaturą informatyczną zorganizowane przez wydawnictwo IT Start z Piekar ¦ląskich. Podczas sympozjum odbyły się także odczyty Pani Ewy Jaśniok o zagrożeniach płynących z Internetu oraz Pana Antoniego Dryndy na temat ECDL – a.
Konferencja była piątym już spotkaniem z Europejskim Certyfikatem Umiejętności Komputerowych. Aby pokazać, że zdawanie egzaminów nie sprawia kłopotów odpowiednio przygotowanym uczestnikom, organizatorzy przedsięwzięcia przeprowadzili egzamin próbny ECDL e-Citizen dla jednej z uczennic, która poradziła sobie znakomicie, uzyskując maksymalną ilość punktów.
Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych jest jednolitym, uznawanym w całej Europie dokumentem, honorowanym przez największe firmy i korporacje, potwierdzającym, iż nabywane przez uczniów umiejętności są zgodne z europejskimi standardami. W niektórych krajach Europy posiadanie takiego certyfikatu jest obowiązkowe dla urzędników państwowych.

Posted in projekty, wszystkie | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.