< GALA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA – spoleczna.bytom.pl

My, rodzice polecamy!

GALA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

W zimowe popołudnie, 15 grudnia, w Bytomskim Centrum Kultury, odbyło się uroczyste przedstawienie przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej Szkoły. Była to, przygotowywana tradycyjnie już od kilku lat, kolejna Gala ¦wiąt Bożego Narodzenia – tym razem przedstawiająca historię ¦wiąt Bożego Narodzenia, tradycje bożonarodzeniowe i zwyczaje świąteczne.
Każdy fragment opowieści było oczywiście ilustrowany tańcem, śpiewem i muzyką – w wykonaniu uczniów, a nierzadko też nauczycieli ze Społecznej – wszystkie klasy pod wodzą wychowawcy przygotowały swój występ – były więc i jasełka w gwarze śląskiej w wykonaniu klasy II gimnazjum, taniec prezentów (przygotowany przez klasę I SP) czy wizyta w supermarkecie (III LO). Jak co roku, także i w tegorocznej Gali mnóstwo było humoru i zabawnych momentów. Przedstawienie zostało zorganizowane przez nauczycielki ze Społecznej: panie Joannę Klimas i Bożenę Gawęcką.
Szczególne podziękowania należą się również wychowawcom i rodzicom – w tym roku to głównie na nich właśnie spoczywał ciężar przygotowania strojów i atrybutów do występów.
Bytomskie Centrum Kultury było w ten wieczór wypełnione do ostatniego miejsca – wiele osób chciało zobaczyć na żywo zimową historię ¦wiąt Bożego Narodzenia. Po zakończeniu występów uczniowie Społecznej wraz ze swoimi nauczycielami już zaczęli myśleć o przyszłorocznej Gali i planować swoje role, tańce i śpiew.

Posted in imprezy, kultura, wszystkie | Leave a comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.